سئو وب سایت و کسب رتبه در گوگل، سئو چیست و چرا نیاز به سئو داریم؟

سئو در واقع مخفف کلمه (Search Engine Optimization) به معنی بهبود رتبه سایت در گوگل و موتورهای جستجوگر می باشد و عملکردش بدین صورت است که باعث افزایش بازدید و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل، Bing و … می شود. در اصل برای اینکه کسب و کارمان بهتر دیده شود و مشتریان بتوانند ما را انتخاب کنند نیاز هست که حتما از سئو و بهبود سایت جهت کسب رتبه بهتر استفاده کنیم و از آن غافل نشویم. گوگل همواره سعی در ارائه بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن به کاربران خود است و سایت هایی که بتوانند خود را به این سطح نزدیک کنند، شانس بالاتری برای کسب رتبه های برتر گوگل خواهند داشت. به طور کلی برای موفقیت در سئو نیاز به محتوای جامع، ارجاع از معتبرترین منابع و یک طراحی سایت عالی است.

سئو و بهینه سازی وب سایت در گوگل

با مثالی ساده تر این موضوع را بیان میکنیم :
فرض کنید شما در زمینه کالاهای لوکس و تزئینی فعالیت می کنید. برای جذب مشتری و فروش بیشتر سایتی طراحی کرده اید و همچنین در شبکه های اجتماعی فعالیت میکنید. خب در این مرحله شما برای موفقیت در کسب و کارتان نیاز دارید تا سایت شما در گوگل رتبه و جایگاهی داشته باشد و همچنین جهت کسب رتبه و جایگاه بهتر در شبکه های اجتماعی، سایتتان و شبکه های اجتماعیتان را با هم لینک کنید تا بهتر دیده شوید و بتوانید محصولاتتان را در معرض نمایش بگذارید و مشتری جذب کنید. امروزه در این بازار رقابتی و داغ و همچنین فعالیت افراد و شرکت ها، شما برای موفق شدن نیاز دارید بیشتر بر روی کسب و کارتان تمرکز داشته باشید و هزینه کنید. بنابراین در بین هزاران سایتی که در بستر وب وجود دارد شما می بایست کسب و کارتان را نمایش دهید تا شناخته شوید و آینده کسب و کارتان دستخوش تغییر شود. گروه طراحی پیکاوب با سابقه درخشان، شما را در این زمینه راهنمایی میکند و می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

اگر وب سایت شما در سرچ و جستجوی گوگل در صفحه اول ظاهر نمی شود، یعنی شما دیده نمی شوید. حتی اگر سایت شما در نتایج جستجوی گوگل در صفحات ۲ ، ۳ یا ۴ نمایش داده شود، سایت شرکت شما برای اکثر کاربران قابل مشاهده نمی باشد. زیرا طبق آنالیزهای صورت گرفته ۷۵ درصد از کاربران فقط از صفحه اول نتایج گوگل بازدید می کنند. به این دلیل کسب و کارهای امروزی، به یک سئوکار حرفه ای نیاز دارند تا بر روی سئو وب سایتشان کار کرده تا در نتایج صفحه اول گوگل دیده شوند. پس سئو سایت یعنی که یک تیم حرفه ای بروی سایت شما فعالیت کنند و مشکلات سایت را شناسایی و سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل بهینه سازی کنند. سئو با افزایش بازدید ارگانیک آگاهی از برند شما را افزایش و باعث رشد واقعی شرکت شما در بستر وب می شود.
پیکاوب سایت شما را از طریق اقدامات سئو کلاه سفید که بهترین روش سئو می باشد را مانند تولید محتوا مفید و هدفمند، بهنیه سازی محتوا از لحاظ سئو و بهینه سازی سئو فنی سایت انجام میدهد و با توجه به محدودیت بودجه و زمان از تکنیک های کلاه خاکستری ایمن برای لینک سازی استفاده می کند تا یک نتیجه پایدار و استاندارد را به کارفرما تحویل دهد.

شما همیشه برای سایت خود به مشاور سئو نیاز دارید 

معمولا اهداف کلی در فعالیت های مرتبط با سئو به دست آوردن جایگاه بهتر و بالاتر در نتایج جستجوی گوگل می باشد اما در صورتی که هدف اصلی ما می بایست افزایش بازدید کنندگان واقعی سایت است، که موجب بالا رفتن میزان فروش محصولات و ارائه خدمات یا بهبود نرخ جذب تبلیغات می شود.
برای مثال در زمان طراحی و راه اندازی اولیه وب سایت کارشناس سئو در انتخاب نام برند، نام دامنه، شرکت طراحی سایت، شرکت ارائه دهنده هاست، امکانات مورد نیاز سایت و … شما را راهنمایی خواهد کرد. برخی کاربران بعد از چند سال که سایتی قبلا طراحی کرده بودند، تصمیم می گیرند که بر روی سئو سایت خود کار کنند و در این زمان کار سئوکار سختتر میشود و هزینه بالاتر خواهد رفت. پس سعی کنید قبل از شروع پروژه وب سایت خود با کارشناسان سئو مشاوره انجام دهید تا استراتژی مشخصی از همان ابتدا در سایت شما ایجاد شود.